Jak przechowywać makaroniki? Krótki poradnik

Rozpływające się w ustach delikatne skorupki przełożone pysznym nadzieniem, czyli znane wszystkim makaroniki, to jedne z najchętniej wybieranych deserów, szczególnie na paryskich ulicach. Choć doceniamy ich smak, rzadko mamy okazję spróbować oryginalnych ciasteczek, przygotowanych zgodnie z tradycyjną recepturą. Zastanawiasz się nad wprowadzeniem makaroników do oferty swojej firmy? To świetny pomysł! Musisz jednak wiedzieć, jak zorganizować całe przedsięwzięcie i jak prawidłowo przechowywać te desery. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik.

Na czym polega trudność związana z makaronikami?

Tradycyjne makaroniki to prawdziwe dzieła cukierniczej sztuki. Dopracowane w każdym calu, zachwycają walorami wizualnymi i nieprzeciętnym smakiem. Z pozoru to proste ciasteczka, które składają się z dwóch skorupek i nadzienia. Jak to jednak bywa – pozory mylą. Wykonanie takiego deseru to bardzo trudne zadanie i nierzadko kończy się ono fiaskiem, szczególnie kiedy za jego przygotowanie zabiera się amator cukiernictwa.
To właśnie jeden z głównych aspektów, przez które kawiarnie, restauracje i inne punkty gastronomiczne nie decydują się na wprowadzenie tego przysmaku do swojej oferty. Koszty produkcji są relatywnie wysokie, a odtworzenie wybitnego smaku tej tradycyjnej przekąski wymaga nie lada umiejętności. Czy to oznacza, że Twoi klienci, chcąc skosztować francuskich makaroników, muszą wybrać się aż do Paryża? Nie do końca – ciężar produkcji tych deserów możesz zrzucić na barki specjalistów w tej dziedzinie.

Chcesz wprowadzić do oferty francuskie makaroniki? Musisz to wiedzieć

W niemal każdym obszarze konkurencja jest ogromna, a szczególnie dotyczy to punktów gastronomicznych. Trudno się przebić i zaproponować swoim klientów coś oryginalnego, co zachęci ich do regularnych powrotów. Jednym ze sposobów przyciągnięcia uwagi do swojej firmy jest wprowadzenie nieszablonowej, oryginalnej potrawy, której konsumenci nie dostaną w takim wydaniu w innym miejscu. Doskonale sprawdzą się w tym aspekcie francuskie makaroniki. Wbrew pozorom koneserów dobrego smaku przybywa – warto ściągnąć ich do swojego lokalu za pomocą tego przysmaku.
Nie wiesz, od czego zacząć? Nie musisz – wystarczy, że skontaktujesz się z MiOlli. Makaroniki to nasza specjalność, a nasza wybitna, nieustannie ulepszana receptura znalazła grono oddanych smakoszy. Twoją rolą jest jedynie sprzedaż!

Jak przechowywać makaroniki?

Jeśli decydujesz się na wprowadzenie makaroników do swojej oferty, musisz je odpowiednio pokazać – wszak wiadomo, że dla Twoich gości ma to ogromne znaczenie. Oryginalne desery wymagają równie zjawiskowej oprawy. Zaskocz swoich klientów wyjątkowymi opakowaniami i wysokiej jakości, nowoczesnymi ekspozytorami. W MiOlli zadbaliśmy o to, aby makaroniki zawsze prezentowały się nienagannie. Gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Podobną uwagę należy zwrócić na opakowania detaliczne – powinny zachęcać do zajrzenia do środka i spróbowania zawartości!
Jak przechowywać makaroniki? W zależności od aktualnej potrzeby Twojego lokalu, makaroniki przechowuje się w temperaturze pokojowej, w lodówce lub w zamrażarce.

Jak długo można przechowywać makaroniki?

Kolejną kwestią, która powstrzymuje właścicieli punktów gastronomicznych przed inwestycją w produkcję makaroników, jest trudność związana z ich prawidłowym przechowywaniem i obawa o rentowność tego przedsięwzięcia. Nic w tym dziwnego – przygotowanie makaroników w domowych, a nawet w typowo gastronomicznych warunkach, wiąże się z ich stosunkowo krótkim terminem przydatności do spożycia. Makaroniki z nadzieniem mogą być przechowywane w lodówce do 5 dni. Można je także zamrozić – w pudełku mogą tak przebywać do 1 miesiąca. Same skorupki bez nadzienia wystarczy szczelnie zamknąć – mogą być w ten sposób przechowywane w temperaturze pokojowej do 7 dni. Możesz je także na miesiąc umieścić w zamrażarce.
Jeśli zdecydujesz się na współpracę z MiOlli, możesz liczyć na zabezpieczenie swojego biznesu. Dzięki zastosowaniu nowych technologii w procesie produkcyjnym dostarczane przez nas desery mogą być magazynowane znacznie dłużej! Jak długo można przechowywać makaroniki MiOlli? Przywieziemy Ci mrożony produkt, którego termin przydatności do spożycia wynosi aż 6 miesięcy. Rozmrożone ciastka przechowuj w lodówce – zachowają świeżość do 7 dni od daty wyciągnięcia z zamrażarki.
Jak widzisz, makaroniki to doskonały sposób na zainteresowanie klientów ofertą swojego lokalu gastronomicznego. Dzięki podjęciu współpracy z nami nie musisz martwić się o wymagający proces produkcyjny i krótkie terminy przydatności – bierzemy je na siebie. Opłacalność Twojego biznesu to nasz priorytet!
Miolli Sp. z.oo
05-250 Mokre
ul. J. Rogowskiego 9
NIP UE: PL1251717351
miolli
© Miolli, 2022. All rights reserved.
PL
privacy policy
Made on
Tilda